Izgalmas mérkőzésen győzött a MARSO Nyíregyháza a Fehérvár ellen!

A Marso Nyíregyházi KK csapata hazai mérkőzésen fogadta a TLI-Alba Fehérvár gárdáját a Magyar Bajnokság alapszakaszának 25. fordulójában a Bujtosi Szabadidő Csarnokban.

A mérkőzésen készített fotóinkat IDE kattintva találod!
(0 szavazat)

Demoralizáló tripláival nyert a Jászberény Nyíregyházán

A Magyar Bajnokság 13. fordulójában a Marso Nyíregyházi KK csapata a Jászberényi KSE gárdáját fogadta az alapszakasz feléhez érve.

A mérkőzést megtisztelte jelenlétével Szalay Ferenc, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének elnöke, illetve a nyíregyházi többszörös magyar bajnok, többszörös világbajnoki és Európa bajnoki döntős salakmotoros, Petrikovics József is.

Gálamérkőzéssel egybekötött bajnoki szombaton!

A Marso Nyíregyházi KK csapata a Magyar Bajnokság 12. fordulójában a Jászberény csapatát fogadja szombaton, 17.00-tól a Bujtosi Szabadidő Csarnokban, ám előtte is érdemes lesz már a csarnokban tartózkodni.

Szoros mérkőzésen kecskeméti siker

A Magyar Bajnokság tizedik fordulójában a Marso Nyíregyházi KK csapata a KTE-Dunaaszfalt Kecskemét gárdját fogadta a Bujtosi Szabadidő csarnokban. A mérkőzésről készült fotókat megtekintheted IDE kattintva!

Móricz Kert

Romkocsma & Borbár.Kelet-Magyarország első romkocsmája újratöltve! Koncert minden héten, fantasztikus borok, fröccsök és TÁNC!Nyíregyháza belvárosának közkedvelt romkocsmája, a Móricz Kert 2015-ben is szeretettel várja a lazítani vágyó, fiatalokat és időseket egyaránt! Tovább olvasom

Nyíregyházi Egyetem

A Nyíregyházi Egyetem jogelődei több mint négy évtizedes, országos és nemzetközi tekintélynek örvendő intézmények voltak. Értékeik megőrzése mellett a XXI. század követelményeihez folyamatosan alkalmazkodó stratégiát választva. Az elmúlt években több infrasturkturális beruházás eredményeképpen új ta... Tovább olvasom

Nyíregyháza Spartacus - Békéscsaba

Villanyfényes rangadón fogadta a Szpari a Békéscsabát, amelyen a Nyíregyháza 2-1-re legyőzte a listavezetőt.

Az első félidőben a Nyíregyháza irányította a találkozót és több nagy helyzetet is kidolgozott. A 23. percben Bajzát egyedül vezethette kapura a labdát, de Scekic védett. Két perccel később újabb ziccert hagyott ki a Szpari, ezúttal Bárányos előtt csúszott el a labda. A 39. percben aztán már megszerezte a vezetést a Spartacus. Bajzát ugrott ki, és higgadtan helyezett az alsó sarokba, így a szünetben 1-0-ra a Nyíregyháza vezetett. Fordulás után visszaállt a hazai csapat, és próbált kontrázni. A 81. percben Reznek adott jó labdát Csorbának, aki elgurította azt a kapus mellett, így már 2-0-ra vezetett a Szpari. Négy perccel később azonban szépített a Békéscsaba, Randelovic közelről lőtt a hálóba, de a Nyíregyháza Spartacus megőrizte előnyét a hátralévő percekben, így 2-1-re győzött.

Lucsánszky Tamás: Az első félidőben nagyon jól játszottunk. A másodikban kicsit túlzottan is visszaálltunk, ezen igyekeztünk változtatni. Örülök a győzelemnek, ez nagy lökést ad a folytatásra.
Nyíregyháza Spartacus - Békéscsaba 2-1 (1-0)
Spartacus: Balogh - Bodnár, Dajka, Durovic, Varga - Minczér, Pákolicz, Bárányos(Farkas), Csorba(Germán), Davidov(Reznek) - Bajzát
vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Békéscsaba: Scekic - Tolmbaye, Lengyel, Botis, Juhász, Leucuta(Sipos), Raducu(Obot), Varga, Randelovic, Mosquera(Mendez), Hadar
vezetőedző: Dajka László

Szpari - Mezőkövesd 0:3

A Mezőkövesd nyerte a rangadót. A Szpari egy félidő előnyt adott riválisának.

Nyíregyháza Spartacus - Mezőkövesd 0-3 (0-2)
Nyíregyháza: Balogh - Bodnár, Ambrusz(Davidov), Durovic, Ur - Csorba, Minczér, Bárányos, Pákolicz - Bajzát, Germán(Nikolic)
Mezőkövesd: Szántai - Szalai, Lakatos,Hegedűs, Éles, Bényei(Bagi), Bognár, Farkas, Petneházi(Bogdány), Hamar(Olasz), George
Gólszerző : Hamar (2), George

Több mint háromezer néző volt kiváncsi a Keleti csoport rangadójára, melyet a vendég mezőkövesdiek kezdtek jobban. Többet birtokolták a labdát, és a 37. percben Hamar révén vezetést is szereztek. A Szpariban Bajzátnak akadt lehetősége, de ez kimaradt, majd Hamar a 41. percben kettőre növelte a különbséget. A második félidőben már kockáztatott a Nyíregyháza, de nem tudta bevenni a jól védő Szántai kapuját, egy kontrából pedig George a 91. percben beállította a végeredményt.

Brekk János klunmenedzser Nyíregyháza Spartacus: Nehezen éltem meg a mérkőzést, az első félidő rémálom volt. Bárányos és Pákolicz próbálkozott, a többiek viszont bátortalanul futballoztak, amit nem értettem. Megérdemelten vezetett a szünetben az ellenfél. A második félidőben kockáztattunk, már csak három védővel játszottunk, de nem sikerült gólt szerezni. Sokat töprengtem a Davidov-Minczér középpályás pároson a találkozó előtt, de úgy gondoltam, hazai pályán inkább támadóbb felfogásban kezdünk, ez hiba volt. Ami nagy csalódás, hogy az ellenfél jobban akarta a győzelmet.

Véber György vezetőedző Mezőkövesd: Három részre bontanám a mérkőzést. Az első félidőben jól játszottunk, és vezetést szereztünk, a második félidő nagy részében tartottuk az előnyt, a hajrában pedig kontrázva bebiztosítottuk a győzelmet.

Legyőzte a Szpari a Lokit a Magyar Kupában

A Nyíregyháza-Spartacusa a DVSC-TEVA-t is legyőzte a Magyar Kupában. A Szpari kétszer is hátrányból fordított, és reménykedve várhatja a visszavágót.

Hősies küzdelemben 3-2-re legyőzte a Magyar Bajnokot a Nyíregyháza-Spartacus csapata! A DVSC-TEVA szerzett vezetést Ludánszkinak köszönhetően a 37. percben, de a második félidő elején gyorsan egyenlíteni tudott a Szpari. Pákolicz fejelt a kapuba, majd nemsokkal később Kovács Ádám rúghatott volna gólt, de ziccerét megfogta Polekszics. A 65. percben ismét a DVSC jutott előnyhöz, ugyanis Szakály lőtte ki a hosszú sarkot, ennek ellenére a Spartacus nem adta fel a küzdelmet. A 87. percben Csorba Szabolcs lövése Kutin pattant meg és a hálóban kötött ki a labda, így ismét ikszre állt a csata. Aztán eljött a 90. perc, és Kovács beadására a fiatal Benkő Balázs érkezett jó ütemben, így a Nyíregyháza harmadik góljával beállította a végeredményt. A Szpari tehát előnnyel várhatja a keddi visszavágót.

Nyíregyháza-Spartacus-DVSC-TEVA 3-2 (0-1)

Nyíregyháza: Sánta - Benkő, Ambrusz, Szilágyi, Ur, Benkő, Minczér, Davidov(Reznek), Petneházi(Germán), Pákolicz, Csorba, Kovács(Montvai)

Debrecen: Poleksic - Kuti, Ludánszki, Szűcs(Gál), Engel, Lucas, Kiso, Spitzmüller, Yannick(Rezes), Bouadla(Szakály), Szécsi

Gól: Pákolicz 54.p, Csorba 87.p, Benkő 90.p. illetve Ludánszki 37.p, Szakály 65.p

Super-Moto-Cross 2012. Képes beszámoló

A tavalyi kihagyott év után ismét visszatért a teremcross a nyíregyházi Bujtosi Szabadidő Csarnokba, hiszen 2012. november 17-én és 18-án újra feldübörögtek a motorok a faborításon. Idén is a SUPER-MOTO-CROSS megszokott látványos, izgalmas futamait láthatták a nézők. A külföldi és a hazai motorosok is kitettek magukért, igazi csatákat láthattunk a helyezésekért., Az egyik magyar versenyző bordatörést is szenvedett az egyik körben de így is rajthoz állt a további futamain. Azt, hogy a gyerekek körében is népszerű ez a sportág, mi sem bizonyíthatja jobban, hogy 5-6 éves korosztályból is rajthoz álltak ifjú versenyzők. A futamok között kísérő produkciók is helyet kaptak, volt hastánc bemutató, eljöttek az Y2K táncosai, kaszkadőr show és tűzzsonglőrök szinesítették a rendezvényt. A rendezvény fináléja sem volt hétköznapi. Egy bátor motoros a halálgömbben lángok között győzte le a gravitációt és adott méltó befejezést az emlékezetes rendezvénynek.

Utolsó őszi bajnokiján a Putnokot fogadta a Nyíregyháza-Spartacus

Először találkozott NB-II-es bajnokin egymással a Nyíregyáza-Spartacus és a Putnok. A vendégeknél több olyan játékos is pályára lépett, akik korábban szerepeltek a Szpariban. Bár a Nyíregyháza birtokolta többet a labdát, mégis a Putnok szerzett vezetést a 34. percben. Olasz használta ki a védelem hibáját, és lőtt a hazai kapuba. A második játékrészben többet támadott a Szpari, ami a 63. percben gólt eredményezett. Ekkor Petneházi beadása után Csorba fejelt a kapuba. Több gól már nem esett, így a Spartacus 1 pontot szerzett utolsó hazai bajnokiján.

NB II. Keleti csoport
2012. 11. 17.  13:00
Nyíregyháza, Városi Stadion
Vezette: Szabó Zsolt (Butkai, Kovács II.)

Nyíregyháza-Spartacus - Putnok 1-1 (0-1)

Nyíregyháza-Spartacus: Balogh - Dajka(Ur), Ambrusz, Farkas, Benkő, Reznek(Petneházi), Davidov(Montvai), Csorba, Pákolicz, Minczér, Kovács
Putnok VSE : Botló - Szögedi, Elek(Odrobéna), Bányai, Kovács, Zabos, Zimányi, Crisan, Luptak(Kerékgyártó), Bene(Monyók), Olasz

Ismét Super-Moto-Cross Nyíregyházán

Folytatjuk a hagyományt!
A tavalyi kihagyott év után ismét visszatér a teremcross a nyíregyházi Bujtosi Szabadidő Csarnokba, hiszen 2012. november 17-én és 18-án újra feldübörögnek a motorok a patinás faborításon, hogy idén is garantálják a SUPER-MOTO-CROSS megszokott látványos, izgalmas futamait.

Pályainformációk:
Hossz: 420,0 méter
Minimális szélesség: 4,0 méter
Legnagyobb szintkülönbség: 3,5 méter
Talaj: fa
Akadályok: mesterséges ugratók, fordítók, hajtűkanyarok

Az izgalmakat Motocross és Supermoto bajnokok, EB sztárok valamint a verseny végén induló tüzes halálgömb is garantálja.

Kezdés:
2012. november 17-én (szombaton) 16:00 órakor – kapunyitás 15:00 órakor
2012. november 18-án (vasárnap) 15:00 órakor – kapunyitás 14:00 órakor

A 2012 évi SUPER-MOTO-CROSS rendezvénnyel talán egy új időszámítás veszi kezdetét Nyíregyházán.  És ezt nem csak a teremcross új elnevezése indokolja!

1988-ban, a Bujtosi Szabadidő Csarnok megnyitása után rögtön, egy addig soha nem látott teremsport költözött a városba, a Teremcross. Néhány évig párhuzamosan működött a Budapest Sportcsarnok ilyen rendezvényével, aztán a pesti aréna tűzvész áldozatául esett, és ezzel a fővárosi terem-motorversenyek esélye is elfüstölgött. Nyíregyházán viszont megmaradt! Olyan mély gyökereket eresztett a helyi nézők és városatyák szívében, hogy időnkénti botladozásai mellett is a város egyik legnépszerűbb eseménye maradt.

Az évek alatt a verseny is átalakult, a régi szűk versenyzői létszámmal bonyolított cross versenyek helyett ma egyenlően magas színvonalú cross és supermoto futamoknak is drukkolhatunk. Mi több, a kedvtelésből versenyző, vagy pályájukat most kezdő amatőrök is bekapcsolódtak, immár rekordszámú nevezéssel.

A neves Európa- és Világbajnokságokon résztvevő nemzetközi bajnokok mellett, most és itt első ízben a teremversenyek történetében igazi crosscsemeték, 4-5 éves gyerekek, igazi, méretükre és tudásukhoz tervezett bébi cross motorokkal próbálkoznak a fapadlón.

És hogy a gyengébb nem se maradjon ki a buliból, Jasmyn Poppenreiter (A) és Laura Höllbacher (A) személyében két igen csinos hölgy is a rajtgép mögé áll. Hozzáteszem, mindkét osztrák lány többször hozta már szégyenbe a supermotós férfi legénységet.
A pálya vonalvezetése a hagyományos lesz, a nyíregyházára tervezett és készített akadályokkal. Sok kísérletezés után, ez a pályavonal tűnt a legsikeresebbnek, ez hozta a leglátványosabb küzdelmeket.

Hogy mitől lesz különleges az idei rendezvény? Az izgalmas versenyek igazi show keretben zajlanak majd. A látványról és idegborzoló meglepetésekről a februári SYMA csarnokban rendezett SMX-en is bizonyított IMW Média show team és a Magyar Kaszkadőr Szövetség akció filmekből ismert elit csapata gondoskodik.

A rendezvény fináléja sem lesz hétköznapi. Egy bátor motoros a halálgömbben lángok között győzi majd le a gravitációt és ad méltó befejezést az emlékezetes rendezvénynek.

A rendező gárda a versenyzők és minden közreműködő nevében mondok köszönetet a Csarnok vezetésének és dolgozóinak az erőn felüli segítségért, és névadónk a Sunshine Rádió munkatársainak a verseny több mint lelkes támogatásáért és a szervezés alatt a rengeteg remek ötletért!

A Honvédot is legyőzte a Szpari

Az NB II. Keleti csoportjának 12. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus a Budapest Honvéd II csapatával játszott a szombaton 13:30-kor kezdődő mérkőzésen.

Izgalmas mérkőzést, és öt gólt hozott a Nyíregyháza-Spartacus - Honvéd-MFA találkozó. A Szpari kezdett harcosabban és a 8. percben a gólvonalról tudtak csak tisztázni a vendég védők. Négy perccel később viszont már ők is tehetetlenek voltak, amikor Petneházi Márk szabadrúgása a kapufáról épp Csorba Szabolcs elé pattant, aki megszerezte a vezetést a Spartacusnak. A 17. percben tovább növelte előnyét a Nyíregyháza, ekkor Germán Tamás a saját térfelének jobb oldaláról indította mesterien Kovács Ádámot, aki egy csel után kilőtte a hosszú sarkot. Sokáig nem örülhettek azonban a hazai nézők, mert Nagy Mihály Krisztián két perccel később szépített, majd a második félidő elején Gengeliczki Gergő fejelt a kapuba, így egyenlített a Honvéd. A hajrá azonban ismét a Szparié volt, mely Petneházi 17 méterről elvégzett pontos szabadrúgásával megnyerte a találkozót, és vezeti a Keleti csoportot.

NB II. Keleti csoport:
Nyíregyháza-Spartacus - Honvéd-MFA 3-2 (2-1)
Vezette: Erdős(Varga, Pápai)

Nyíregyháza: Balogh - Ur (Benkő), Ambrusz, Szilágyi, Mészáros - Minczér, Petneházi, Davidov (Pákolicz) - Kovács, Germán (Montvai), Csorba
Vezetőedző: Brekk János

Honvéd : Vereckei - Gengeliczki, Remes, Debreceni, Novák - Lengyel, Csontos (Kostic), Futó - Thiam (Varga), Vólent, Nagy (Kapacina)
Vezetőedző: Pári Sándor

Gólszerző: Csorba 12', Kovács 17', Petneházi 78' illetve Nagy 19', Gengeliczki 49'

Emberhátrányban nyert a Szpari az Orosháza ellen

50 percet emberhátrányban játszva győzött a második helyezett Orosháza ellen a Nyíregyháza-Spartacus. A csapat nagyot küzdött, és megérdemleten nyert.

Az első félidőben mezőnyfölényben játszott a Szpari, de ziccere az Orosházának volt, ekkor azonban a kapufa hárított a 26. percben. Már csak négy perc volt hátra a játékrészből, amikor Bernáth ugrott ki, Balogh kapust pedig szabálytalannak látta az aszisztens, akinek jelzésére a játékvezető kiállította a nyíregyházi hálóőrt. Bár megfogyatkozott a Szpari, Brekk János mégis támadót cserélt be a szünetben, és Montvai Tibor góllal hálálta meg a bizalmat. Győzelemre állt a Nyíregyháza, ám kevéssel a lefújás előtt Tóth egyenlített egy távoli lövéssel, ám két perccel később Csorba válaszolt, így a Szpari tíz emberrel is megnyerte a mérkőzést.

Nyíregyháza-Spartacus - Orosháza 2-1 (0-0)

Nyíregyháza-Spartacus: Balogh - Ur, Szilágyi, Ambrusz, Mészáros, Minczér, Petneházi (Montvai), Davidov, Kovács (Pákolicz), Simon(Hrabina), Csorba
Orosháza: Molnár - Futaki, Kerekes, Szűcs (Petrovic), Tóth, Bernáth, Kerepeczki, Ács, Ondrejó, Milenkovic, Szabó
Gólszerző: Montvai 70', Csorba 84' illetve Tóth 82'

Nyíregyháza Spartacus – Szeged

Pénteken 15h-tól az NB II. Keleti csoportjának 8. fordulójában ismét hazai közönség előtt játszott a Spartacus. A vendég a Szeged csapata volt, akik 1 pontot magukkal vittek.

Balogh sérülése miatt a fiatal Hrabina állt a nyíregyházi kapuban. Az első félidőben mindkét csapat vezetett támadásokat, azonban gólig egyik fél sem jutott. A 37. percben pár percig megállt a játék, hiszen egy ívelt labdát követően a vendégeknél játszó Kapic ugrott fel a piros-kékben játszó Kovács előtt, de a földetérése nem volt túl szerencsés. Elvesztette emlékezetét és a nyelvét is félrenyelte, a kicsit tétovázó orvosi segítség azonban segítségére sietett. A félidőben mentő szálította el a játékost, akiről kiderült, hogy agyrázkódást szenvedet és egyéb vizsgálatok is várnak rá.
A második játékrészben a szegediek örülhettek az első golnak, melyet Toca szerzett a fehéreknek. 7 perccel később a Szpari jutott szabadrúgáshoz, melyet Petneházi 28 méterről, tanítani valóan ívelt a kapu felső sarkába. Ezzel a góllal hoztuk döntetlenre a mérkőzést, amely ismételten nem túl nézőbarát időpontban került megrendezésre a TV közvetítésnek köszönhetően.

2012.10.05. 15:00
Nyíregyháza Városi Stadion
Spartacus - Szeged 1:1 (0:0)
Vezette: Berger József (Demeter, Szvetnyik)
Gól: Petneházi(75.p) illetve Toca (67.p)

Spartacus: Hrabina - Ambrusz, Reznek, Pákolicz (Davidov), Germán (Simon), Kovács, Mészáros, Ur, Farkas, Petneházi, Kristófi (Montvai)
Szeged: Belecan - Laczkó, Petrók, Kapic (Tóth), Farkas, Markovic, Borbély, Toca, Lisztes (Geiger), Jovánczai (Varga), Kis

Nyíregyháza Spartacus – Vasas

Két év után villanyfényes meccsen tapsolhatott a nyíregyházi közönség a Spartacusnak.A B-közép szurkolói is remek hangulatot varázsoltak, még egy mini tüzijátékot is láthattunk nekik köszönhetően a Városi Stadionban. Jól kezdte a Szpari a meccset, az első félidőben támadásainkból csak egy lesgól született, amikor Montvai fejelt a kapuba. Sajnos a partjelző meglengette zászlaját. A szélen Kovács elfutásaiból voltak helyzeteink de a gólra még várni kellett. A vendégek pedig egy szerintük elmaradt tizenegyes miatt reklamáltak. A második félidő elején az első félidő aktív játékosa Kovács lőtt egy gólt a vendégeknek, majd nemsokkal Montvai juttatta büntetőhöz csapatát, amit értékesített is. Ezekkel a gólokkal a Spartacus megérdemelten 2:0-ra győzött, és itthon tartotta az értékes három pontot.
A találkozó szünetében kis ünnepséget rendeztek annak tiszteletére, hogy mostantól a Nyírsuli Labdarúgó Akadémia a Bozsik József Labdarúgó Akadémia nevet viseli.

Az NB II. Keleti csoport 6. fordulójában a Nyíregyháza hazai pályán villanyfényes mérkőzésen lépett pályára a Vasas csapata ellen.

Nyíregyháza Spartacus – Vasas 2-0 (0-0)
Városi Stadion - 1300 néző
vezette: Andó-Szabó Sándor(Kelemen, Márton)

gólszerző: Kovács Á. (58.p), Montvai (63.p.11-esből)

Spartacus: Balogh, Ur, Dajka, Farkas, Mészáros, Reznek (Minczér), Szilágyi, Csorba, Pákolicz (Kristófi), Montvai, Kovács (Germán)
vezetőedzó: Brekk János

Vasas: Szatmári, Görgényi, Füredi, Lucas, Szilágy (Polényi)i, Kovács,Luis André, Mileusnic (Deyvison), Reidan (Mehmedagic), Thiago, Bobó
vezetőedző: Machado Goncalves Joaquim

Legyőzte a Szpari az Újpestet

A szombaton 16:30-tól kezdődő mérkőzésen a Nyíregyháza Spartacus az Újpest FC NB II-es csapatát fogadta hazai pályán. A meccs kezdete előtt, a FIFA sportszerűségi világnapja alkalmából a két csapat kapitánya, Banai Balázs (Újpest II) és Balogh János olvasta fel azt a kiáltványt, amely a sportszerűségre hívja fel a játékosok és a szurkolók figyelmét.

A meccset a Szpari kezdte, sajnos a támadasaink nem voltak túl hatékonyak, az Újpest jól blokkolta a próbálkozásokat. Mindkét csapat indított támadásokat, a 32. percig azonban eredménytelenül.  Ekkor ugyanis vendég szabadrúgás következett, amit Üveges végezhetett el. A beadás megtalálta Rajczi fejét, aki 6 méterről fejelt a hálóba: 0-1.

A gól után újpesti percek következtek, nekünk a védekezés maradt. A hazai szurkolók nemtetszésüket nyilvánították ki, ébresztőt skandáltak. A félidő utolsó percében mi akciózhattunk, Petneházi Pákoliczal szeretett volna összejátszani de sajnos az újpesti védelem felszabadított. Az első félidő tehát vendég vezetéssel zárult.

A szünetben cserélt a Szpari, Brekk mester Montvait küldte be Germán lehozatalával. A vendégek 48.percben cseréltek Horváth sérülése miatt, Dombai váltotta a pályán. Az 53.percben egy Mészáros beadás után Montvai lőtt éles szögből, amit a kapus szögletre tolt ki. A következő percben örülhettek a nyíregyházi szurkolók. Egy Montvai-Pákolicz játék után Csorba elé került a labda, aki 10 méterről a kapuba lőtt: 1-1. A 60.percben egy Montvai kiugrás sikerült jól, a labdát a kapus mellett is sikerült eltolni, azonban a lövés már nem sikerült ilyen jól és a labda elkerülte a kaput. Három perc múlva Csorba ügyesen jutott a tizenhatoson belülre és az alapvonal határán vezetve a labdát lövésre szánta el magát. A vendégek védőjét találta el, akiről becsorgott a gólvonalon túlra a játékszer: 2-1. A 73.perc Petneházi kiállítását hozta, egy vétlen talpalást követően. Veizer játékvezető felmutatta a pirosat, amvel a hazai közönség és Brekk János sem értett egyet. A tréner, beszólása után a lelátóra kényszerült. A játék hosszabításában aztán a csereként beállt Erős is piros lappal lett büntetve, így mindkét csapat 10 emberrel fejezte be a mérkőzést.

Az első félidei gyengécske szereplés után a Szparinak sikerült begyűjtenie a három pontot.

Városi Stadion, Nyíregyháza

Nyíregyháza Spartacus – Újpest II 2-1 (0-1)
Vezette: Veizer(Horváth, Pápai)

Spartacus: Balogh, Pákolicz(Kovács), Germán(Montvai), Mészáros, Ur, Farkas, Petneházi, Szilágyi, Sipos, Simon(Minczér), Csorba

Újpest II: Horváth T., Üveges, Rubus, Takács, Baranyai(Erős), Magos, Tajthy, Banai, Horváth R.(Dombai), Popovics, Rajczi
Vezetőedző: Víg Péter

Nyíregyháza Spartacus – Szolnoki MÁV FC

A Ness-Hungary NB II Keleti-csoport harmadik fordulójának nyitó találkozóján a Szolnoki MÁV FC ellen döntetlent játszott a Nyíregyháza Spartacus.
Csakúgy mint a nyitómérkőzésen, ezen a héten is péntek délután játszotta soros bajnokiját a Nyíregyháza Spartacus FC labdarúgócsapata. A TV közvetítés miatt délután három órakor kezdődött a találkozó, melyen a Szolnoki MÁV FC csapatát fogadta a Szpari. A Tisza-parti klub az első két meccsükön 2-1-es vereséget könyvelhetett el, míg a nyíregyháziak a Fradi II elleni győztes meccs után múlt héten Mezőkövesden szenvedtek vereséget. Ezen a találkozón mindkét gárda a három pont reményében lépett pályára. Az első negyedórában a Szpari indított támadásokat, de egy jól célzott távoli lövéssel a vendégek szerezték meg vezetést. Sajnos a gól jól megfogta a kapura addig veszélytelen Szparit és a vezetés birtokában játszó szolnokiak is megelégedtek a vezetéssel. A szünetben két helyen is változtattak a nyíregyháziak. A beállt Csorba, Kovács valamint a később beáálló Petneházinak köszönhetően megélénkült a piros mezesek játéka. A mérkőzés hajrában Petneházi remek szabadrúgás góljával egyenlített a Nyíregyháza és ezzel a találattal egy pontot sikerült itthon tartani. A következő fordulóban szombaton ismét hazai közönség előtt játszik majd a Szpari, akik három forduló után négy ponttal állnak a tabellán.

2012. 08. 31.  15:00
Nyíregyháza Spartacus – Szolnoki MÁV FC 1-1 (0-1)
Vezette: Vad II. István (Szpisják, Buzás)
gólok: Mile 16', Petneházi 86'

Nyíregyháza Spartacus: Balogh, Ambrusz, Reznek(Csorba), Montvai, Minczér, Pákolicz, Germán(Kovács), Mészáros, Farkas, Szilágyi (Petneházi), Sipos

Szolnoki MÁV FC: Tóth, Zováth, Mile, Lengyel, Kiprich, Vári(Kállai), Bohner(Kocsis), Tisza, Szeleczki, Nagy(Szepessy), Pintér
Vezetőedző: Romanek János